הסכם חיים משותפים

הסכמי גירושין
27/04/2012
ידועים בציבור
27/04/2012

הסכם חיים משותפים, אשר מוכר גם בשם "הסכם זוגיות" או "הסכם חיי משפחה" נועד להסדיר ולקבוע את מערכת הזכויות והחובות בין בני הזוג. הסכם חיים משותפים נותן מענה לסוגיות השונות שבחיי המשפחה, משלב מיסוד הקשר עובר לחיי היומיום ועד ליום בו מי מבני הזוג חלילה ילך לעולמו או יחליט לפרק את הקשר.

הסכם לחיים משותפים בשונה מהסכם ממון, נועד לעגן, לקבע ולמשפט את מערכת היחסים הזוגית של בני זוג אשר אינם מעוניינים או שאינם רשאים להינשא במדינת ישראל.

כל הסכם לחיים משותפים, נכתב באופן אישי וספציפי עבור בני הזוג וככלל ייפתח ההסכם בפרק הצהרתי, בו מצהירים בני הזוג על אהבתם ורצונם לקיים חיי שיתוף ומשפחה. במסגרת ההסכם יתחייבו הצדדים לנהוג בתום לב ולכבד האחד את השני. את ההסכם יסגור פרק המסדיר את הפירוד והפירוק, אם יחליטו בני הזוג לסיים את מערכת היחסים ביניהם. בחלק זה יקבע המנגנון ליישוב סכסוכים בעת מחלוקת או פרידה.

ההסכם נכתב ונחתם בשלב בו האהבה ההתחשבות וההרמוניה שורה על בני הזוג וכל אחד רוצה בטובתו של האחר, לכן ניתן להניח כי ההסכם יהיה הוגן, שקול ויענה על הכוונות וההסכמות האמיתיות של הצדדים. מכאן גם החשיבות הרבה בעריכת ההסכם אצל עורך דין דבר המבטיח כי ההסכם יספק בעתיד את ההגנה והמענה שמשקפים את רצון הצדדים.

Call Now Button