הסכמי גירושין

מזונות ילדים
27/04/2012
הסכם חיים משותפים
27/04/2012

הסכמי גירושין נועדו לחסוך את הוויכוחים וליצור מצב שבו מתוך הסכמה ודיון מגיעים לניסוח הסכם גירושין שעונה ככול האפשר על הרצונות השונים של בני הזוג. הסכמי גירושין חוסכים את ההתדיינות בבתי המשפט ואת ההליכים והתהליכים שנובעים מהליכי גירושין. הסכמי גירושין יכולים, כמובן, להיעשות רק בהסכמה הדדית של בני הזוג, אבל הסכמי גירושין יכולים להביא לניהול הליך גירושין שונה: יעיל, תרבותי וללא משקעים מיותרים.

ברמה חוקתית, לאחר שבני הזוג ניסחו הסכם גירושין עליהם להביא אותו לאישור לפני בית המשפט (בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה.) כשבית המשפט בוחן הסכמי גירושין הוא מוודא שטובת הילדים נלקחה בחשבון ושלא נעשה עוול לכול צד שהוא. הסכמי גירושין ניתן לבטל כמו כל חוזה ובהתאם לחוקי החוזים. הסכמי גירושין שנערכו בכפיה, ברמייה או מתוך עושק ניתן לבטל בתביעתו של צד אחד. אם שני הצדדים החליטו על ביטול הסכם גירושין גם אז הוא יבוטל כמו כל חוזה.

ילדים יכולים לערער על הסכמי גירושין שנערכו בין ההורים בכול הנוגע למזונות. כל שעליהם להוכיח שהם נפגעו ונפגעים מההסכם. על כן, בזמן עריכת הסכמי גירושין יש לשים לב היטב לכול הקשור למזונות הילדים כדי למנוע בעיות בעתיד.

הסכמי גירושין הם סוג של חוזה ולכן כדאי שהם ייכתבו על-ידי מומחה בתחום כדי למנוע טעויות ומכשולים. הסכמי גירושין יכולים להיכתב על-ידי עורך דין אחד שיטפל בשני בני הזוג כיוון שמדובר בהסכמה בין בני הזוג. עם זאת ישנם זוגות שמעדיפים להיעזר בעורכי דין נפרדים גם כאשר מדובר בניסוח הסכמי גירושין בהסכמה הדדית.

גם במקרה של הסכמי גירושין שנעשו בהסכמה הדדית על בית המשפט לוודא שלא הייתה כפייה או עושק של אחד הצדדים. הסכמי גירושין יכולים בהחלט לחסוך סיבוכים רבים בתהליך הגירושין אך זאת בתנאי שהם נערכים כראוי ומתוך כיבוד הזכויות של כל הצדדים.

Call Now Button